GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas // kanna 14132002
nr 1413 2002
Björn Wiinblad
(1918-2006), Danmark
Vas // kanna, Tulpanform med dekor av ansikte. Fajans, dekor i grått, rosa och brunt. Monogramsignerad BW samt daterad -79 Danmark. Höjd: 32,5 cm
Kondition: glasyrbortfall
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 23 augusti 2021
kl 20:10:28
1.100 kr
1.100 kr
23 aug
Retro
Läs mer om Retro
Björn Wiinblad
Läs mer om Björn Wiinblad